Kostka v kostce - ruční šití

22.09.2017 12:27

Je to obecný trend, ale i mně okouzlilo ruční šití, známé jako English Paper Piecing (EPP). Je to klasická stará metoda, kdy se šablonky, vyřezané z tvrdšího papíru obalí látkou tak, aby dílek držel přesný tvar, a poté se sešívají dohromady. Dávám pár fotek, jak se rodí quilt - stále se měnící, protože si hraju s barvami a různě přeskládávám jednotlivé dílky. Tady je vidět, jak jsou jednotklivé dílky sešité do základního segmentu.

Volila jsem vždy tři látky ve třech intenzitách jedné barvy, je to nejjednodušší metoda, které je dobré se držet, pokud chcete vytvořit pocit trojrozměrnosti. Další fotky pak už ukazují hraní si a skládání. První je jen tak, halabala, jak jsem šila.

A tady už jsem seskupovala barvy k sobě:

Pokračuji, protože zjišťuji, že mi pořád nějaké určitým způsobem sestavené dílky chybí!

Takzvaný "Svitek", je textilní obraz inspirovaný výletem do Japonska, jehož osm účastnic takové svitky ušilo a vystavilo na letošním PPM. Cesty Za japonskými textilními technikami pořádá Lada Charvátová https://www.lada-bytovytextil.cz/ a Václav Kučera urusi.cz/inden/

Na PPM jsem vystavila i obraz, nazvaný "Podzimní vzpomínka na léto" v soutěžní sekci na téma Roční období. Sice jsem nic nevyhrála, ale díky termínu přihlášky jsem quilt (na poslední chvíli) došila a měla jsem i tak radost.

Kontakt

AndyQuilt - patchwork a quilting Praha +420603274018 andrea@andyquilt.cz